در آشپزخانه های صنعتی مانند آشپزخانه های رستورانها، هتلها، بیمارستانها، کارخانه ها و ... برای تخلیه بو، دود و بخار تجهیزات پخت و پز از هود صنعتی استفاده میگردد. در هودهای صنعتی، فن مکنده که عموما از نوع سانتریفیوژ میباشد در خارج از محیط آشپزخانه در فضای بیرون قرار میگیرد و هوای آلوده را از طریق دهانه هود و سپس کانال به بیرون منتقل میکند.

هود صنعتی

 هودهای صنعتی معمولا از ورق استیل 304 به ضخامت 1 میلیمتر ساخته میشوند. البته در برخی مواقع از ورق آلومینیوم و گالوانیزه با ضخامتهای مختلف نیز برای ساخت هودهای صنعتی استفاده میشود.

  

هود تک جداره و دو جداره

برای مکش درست هوا توسط هود باید به میزان هوایی که توسط هود تخلیه میشود هوای تازه برای آن تامین شود. در هودهای تک جداره، این هوای تازه میتواند توسط در و پنجره ها، فن هایی که بر روی دیوار تعبیه میشود و یا توسط کولر آبی به صورت محیطی تامین شود. اما در هودهای دو جداره، هوای تازه به وسیله جداره دوم هود که به وسیله کانال کشی به فضای بیرون و فن دمنده متصل است، تامین میگردد.

 

فیلتر هود

فیلتر هود برای جلوگیری از ورود و تجمع چربی در بدنه کانال هواکش در داخل هود تعبیه میگردد که معمولا از جنس آلومینیوم و یا استیل ساخته میشود و قابل شستشو میباشد. فیلتر هودهای آشپزخانه های صنعتی در دو نوع ساخته میشوند:

1- فیلتر جذبی که از چند لایه توری فلزی تشکیل شده که چربی را جذب خود میکند و هر چند وقت یک بار باید شستشو و تمیز شود.

2- فیلتر گرانشی که دارای تعدادی پره فلزی میباشد که چربی را به داخل یک ناودانی در داخل هود هدایت میکند و هر چند وقت یکبار توسط شیری که در بدنه هود تعبیه میشود تخلیه میشود.

 

هواکش هود صنعتی

برای هودهای صنعتی به دلیل داشتن کانال کشی و افت فشار در مسیر کانال، معمولا از هواکشهایی از نوع سانتریفیوژ با پروانه بکوارد استفاده میشود. 

 

اطلاع از قیمتها
قیمت هود صنعتی     قیمت کانال گرد      

نظر شما
تصویر امنیتی
عبارت داخل کادر: